Dział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Lokalizacja: Budynek B, wejście od podjazdu dla karetek, wysoki parter, winda, piętro 1

Kontakt telefoniczny

Gabinet lekarski

tel.: 797 704 907

Dyżurka pielęgniarek

tel.: 797 704 923

Lekarz dyżurny

tel.: 501 810 255

Kierownik Działu: lek. med. Marek Ziniewicz - specjalista anestezjologia i intensywna terapia, medycyna ratunkowa

Lekarze Działu:

  • lek. med. Sylwestra Baj – specjalista anestezjologia i intensywna terapia, położnictwo i ginekologia
  • lek. med. Sławomir Grzegorczyk - specjalista anestezjologia i intensywna terapia
  • lek. med. Rafał Rutyna - specjalista anestezjologia i intensywna terapia

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Regina Rogalska

 

Izba Przyjęć

Lokalizacja: Budynek B, parter.

Kontakt telefoniczny

Izba Przyjęć Ogólna: 797 704 890

Kierownik Izby Przyjęć: lek. med. Marek Ziniewicz - specjalista anestezjologia i intensywna terapia, medycyna ratunkowa

Lekarze IP:

  • lek. med. Teresa Wiśniewska-Dziadura - specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii
  • lek. med. Andrzej Pawłowski - specjalista chorób wewnętrznych
  • lek. med. Mohammed Haider
  • lek. med. Raman Smushchuk
  • lek. med. Serhii Nazaruk
  • lek. med. Sebastian Wiśniewski
  • lek. med. Krystyna German

p.o. Pielęgniarki Oddziałowej: mgr Barbara Woszczyńska


Zdjęcie budynku B - Szpitalny Oddział Ratunkowy

Zdjęcie budynku B

 

Oddział Chirurgii Jednego Dnia

Lokalizacja: Budynek B, parter

Kontakt telefoniczny: 513 799 284

Lekarze: dr hab. n. med. Nowomiejska Katarzyna – specjalista okulistyka

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Renata Baj


Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie zaprasza pacjentów na zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zapewniamy pacjentom bezpłatne, bezbolesne zabiegi usunięcia zaćmy w znieczuleniu miejscowym, kompleksowe badanie kwalifikacyjne łącznie z badaniem dna oka, kompleksowe rozwiązania indywidualne dobrane dla każdego pacjenta, porady oraz opiekę wykwalifikowanej kadry lekarskiej, profesjonalny zespół pracowników, nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz materiały, bezpłatne badania pooperacyjne oraz kontrolę do pół roku po zabiegu.

Wizyty kwalifikacyjne do zabiegu odbywają się w każdy wtorek miesiąca w Poradni Okulistycznej w Przychodni Specjalistycznej przy Al. J. Piłsudskiego 66 we Włodawie.

Na pierwszą wizytę kwalifikacyjną wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego, o ile pacjent nie uczęszczał wcześniej do poradni okulistycznej w Przychodni Specjalistycznej, a także zaświadczenie o ogólnym stanie zdrowia. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu dobierana jest odpowiednia soczewka oraz wyznaczony zostaje termin operacji. Na dzień dzisiejszy oczekiwanie na zabieg wynosi ok. 2 tygodni. Podczas pierwszej wizyty kwalifikacyjnej 19.06.2018 r. przyjętych zostało 10 pacjentów, z czego do zabiegu zakwalifikowano 9. Pierwsze zabiegi zaplanowane są na 25 czerwca 2018 r., będą realizowane w każdy poniedziałek miesiąca. Na drugi dzień po zabiegu pacjent przyjmowany jest na wizytę kontrolną w celu oceny ustawienia sztucznej soczewki oraz wykluczenia ewentualnych powikłań pooperacyjnych. Kolejna wizyta kontrolna zaplanowana jest 7 dni po przebytej operacji.

Po zabiegu pacjenci przebywają w Oddziale Leczenia Jednego Dnia, wypisywani są do domu w dniu zabiegu, po indywidualnej konsultacji, z ogólnymi zaleceniami lekarza.

Wszelkie informacje udzielane są w Rejestracji Przychodni Specjalistycznej przy Al. J. Piłsudskiego 66, nr tel. 513 799 284

Zapraszamy.

Zaćma - Poradnik dla Pacjenta (PDF, 750 kb)

Oddział Dzienny Psychogeriatryczny

Lokalizacja: Oddział mieści się w budynku Przychodni Specjalistycznej na 4 piętrze. Wejście główne ul. Al. Józefa Piłsudskiego 66.

Telefon: 513 799 316

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek: 8:00 - 13:00
  • Wtorek: 8:00 - 13:00
  • Środa: 8:00 - 13:00
  • Czwartek: 8:00 - 13:00
  • Piątek: 8:00 - 13:00

Lekarz: Anna Korkosz - psychiatria

Pielęgniarka: specj. Róża Pawluk


Informujemy, że od dnia 1 września 2018 roku w SP ZOZ we Włodawie funkcjonuje Oddział Dzienny Psychogeriatryczny. Do oddziału kwalifikowani są pacjenci w wieku powyżej 60 lat, posiadający skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, w tym lekarza POZ.

Pobyt w oddziale odbywa się od poniedziałku do piątku w wymiarze 5 godzin dziennie. Zapewniamy opiekę zespołu terapeutycznego, w tym lekarza, psychologa, pielęgniarki oraz terapeuty zajęciowego.

W oddziale realizowane są świadczenia i programy terapeutyczne, terapia indywidualna i grupowa oraz niezbędne badania diagnostyczne dla pacjentów, a także działania edukacyjno – konsultacyjne dla ich rodzin.

Zapewniamy wyżywienie i możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane w oddziale są finansowane ze środków zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zapraszamy pacjentów do skorzystania z nowego rodzaju usług oferowanych przez Szpital we Włodawie.

 

Szpitalny Oddział Ratunkowy

Lokalizacja: Budynek B, parter.

Kontakt telefoniczny

Izba Przyjęć Ogólna: 797 704 890

 

Kierownik: lek.med. Andrzej Pawłowski – specjalista chorób wewnętrznych

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Barbara Woszczyńska - specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego

Ratownik Koordynujący: Zbigniew Szubstarski


Opis Oddziału

Szpitalny Oddział Ratunkowy jest jednostką systemu PRM czyli Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jest to wielofunkcyjny Oddział udzielający świadczeń zdrowotnych całodobowo osobom dorosłym i dzieciom w stanie nagłego pogorszenia zdrowia lub bezpośredniego zagrożenia życia, a w szczególności w razie wypadku, urazu lub zatrucia. Do głównych zadań Szpitalnego Oddziału Ratunkowego należy przyjęcie, stabilizacja, wstępna diagnostyka i leczenie ratunkowe pacjentów z szeroko rozumianymi nagłymi zachorowaniami,  którzy są przywożeni przez zespoły ratownictwa medycznego lub zgłaszają się do oddziału samodzielnie. W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przebywają pacjenci z różnego rodzaju schorzeniami internistycznymi, neurologicznymi i chirurgicznymi, którzy wymagają wczesnej obserwacji i diagnostyki. W szczególności chodzi o: zaburzenia rytmu serca, bóle w klatce piersiowej, bóle brzucha, obrażenia ciała, skoki ciśnienia tętniczego  oraz inne. Po wykonaniu wstępnej diagnostyki i terapii pacjenci są kierowani do poszczególnych oddziałów naszego szpitala, innych ośrodków specjalistycznych lub wypisywani z zaleceniami co do dalszego postępowania do domu.

Zasady w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

Zgłoszenie się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego  powinno mieć miejsce wyłącznie w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub stanach nagłych mogących prowadzić do istotnego uszczerbku zdrowia, należy przy tym pamiętać że skierowanie do SOR nie jest wymagane. W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym obowiązuje system segregacji pacjentów (TRIAGE), który umożliwia pomoc osobom najbardziej potrzebującym. W myśl tej zasady w pierwszej kolejność są przyjmowani pacjenci zakwalifikowani do kategorii czerwonej, czyli bezpośrednio narażeni na utratę życia, w dalszej kolejności są przyjmowani pacjenci z kategorii żółtej i zielonej. Obecnie system TRIAGE jest jednym z najlepszych narzędzi w klasyfikowaniu pacjentów i jest powszechnie stosowany w Szpitalach o wysokim standardzie.

Zdjęcie budynku B - Szpitalny Oddział Ratunkowy

Zdjęcie budynku B - Szpitalny Oddział Ratunkowy

Podkategorie

Lokalizacja: Budynek C, 1 piętro

Kontakt telefoniczny

Dyżurka pielęgniarek: 508 766 945

Kierownik Zakładu/Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego: mgr Marta Gajek

Lekarze ZPO: 

  • lek. med. Andrzej Pawłowski - specjalista chorób wewnętrznych

Czytaj więcej: Zakład/Oddział Pielęgnacyjno-Opiekuńczy