Włodawa, 23.10.2023r.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że Oddział Położniczo-Ginekologiczny czasowo zaprzestał wykonywania świadczeń działalności leczniczej w zakresie położnictwa i neonatologii zaś niezmiennie udziela świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie ginekologii.

Pacjentki wymagające diagnostyki i leczenia w zakresie ginekologii są na bieżąco przyjmowane do Oddziału Położniczo-Ginekologicznego SPZOZ we Włodawie.


Włodawa, 11.10.2023r.

Informacja

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włodawie informuje, że z dniem 09.10.2023 r. nastąpiło czasowe zaprzestanie działalności leczniczej Oddziału położniczo – ginekologicznego w zakresie położnictwa i neanatologii,  z uwagi na brak kadry do całodobowego zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych.

Za wszelkie niedogodności wynikające z powyższej sytuacji przepraszamy.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny

Lokalizacja: Budynek B, 1 piętro

 

Kontakt telefoniczny

Gabinet lekarski: 797 704 907

Dyżurka Oddział Położniczy: 797 704 908

Dyżurka Oddział Ginekologiczny: 797 704 909

 

Kierownik Oddziału: lek. med. Mahfoz Terbosh - specjalista ginekologii i położnictwa

Lekarze:

  • lek. med. Marek Barwiński-Altmajer - specjalista ginekologii i położnictwa
  • dr n. med. Eugeniusz Jarzębowski - specjalista ginekologii i położnictwa
  • lek. med. Tadeusz Listos - specjalista ginekologii i położnictwa
  • lek. med. Marek Schellenberg - specjalista ginekologii i położnictwa
  • lek. med. Łukasz Szeszko - specjalista ginekologii i położnictwa

Pielęgniarka Oddziałowa: specj. Anna Małek-Terbosh


Charakterystyka oddziału

Oddział Ginekologii i Położnictwa Szpitala odgrywa istotną rolę w opiece medycznej nad kobietami, nie tylko z powiatu włodawskiego. Świadczymy usługi medyczne dla każdej kobiety niezależnie od miejsca zamieszkania, chcącej leczyć się w naszym szpitalu.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą i nowoczesnym sprzętem medycznym. W strukturach oddziału znajduje się również Izba Przyjęć-jest to pierwsze miejsce kontaktu pacjentki z oddziałem. Tutaj znajduje się rejestracja, zakładana jest dokumentacja medyczna oraz wykonywane są podstawowe i specjalistyczne badania. Z Izby Przyjęć pacjentki są kierowane na Trakt Porodowy z Oddziałem Położniczym lub na Oddział Ginekologiczny. W razie potrzeby (sytuacje nagłe), lub kiedy hospitalizacja jest niepotrzebna-udzielane są w Izbie Przyjęć porady specjalistyczne.

Oddział Ginekologiczny zajmuje się wykonywaniem badań diagnostycznych, leczeniem zachowawczym i operacyjnym pacjentek ze schorzeniami narządu rodnego. Wykonujemy pełen zakres ginekologicznych zabiegów operacyjnych metodami chirurgii klasycznej, laparoskopii i histeroskopii. Do głównych zabiegów ginekologicznych wykonywanych w naszym szpitalu można zaliczyć:

  • Operacje drogą laparotomii-amputacje i całkowite wycięcia macicy, operacje przydatków oraz wszelkich patologii w narządzie rodnym.
  • Operacje przezpochwowe-z powodu zaburzeń statyki narządów płciowych plastyki pochwy i krocza, amputacje szyjki macicy, plastyki warg sromowych.
  • Operacje wykonywane z powodu nietrzymania moczu-z użyciem taśmy T-Sling i siatek z materiału syntetycznego.
  • Zabiegi endoskopowe, laparoskopia i histeroskopia-zarówno diagnostyczne oraz lecznicze.
  • Drobne zabiegi-łyżeczkowania jamy macicy, pobranie wycinków, usunięcie polipa szyjkowego itp.

Na Oddziale Ginekologicznym przebywają również ciężarne kobiety z różnymi patologiami, wymagające stałej opieki nad zachowaniem ciąży.

Sale Oddziału  Położniczego zorganizowano w systemie „Rooming – in" gdzie matka i noworodek przebywają stale razem podczas pobytu w szpitalu. Wszystkie matki mają całodobowy kontakt ze swoimi nowonarodzonymi dziećmi. Zapewniona jest pełna gotowość do natychmiastowej interwencji w razie zagrożenia zdrowia i życia matki i noworodka. Porody odbywają się drogami natury, jak również poprzez cięcia cesarskie. Sala porodowa wyposażona jest w profesjonalny i niezbędny sprzęt do przyjmowania porodów, podczas których jest obecny lekarz ginekolog-położnik oraz neonantolog lub pediatra. W naszym szpitalu prowadzone są zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia, prowadzona jest promocja karmienia naturalnego noworodków oraz punkt laktacyjny. Posiadamy certyfikat „ Szpital Przyjazny Dziecku”.

Porody rodzinne - regulamin


Wykaz leczonych jednostek chorobowych na oddziale:

Wykaz (PDF, 230 kb)

Skan wykazu (PDF, 800 kb)


Do pobrania:

Regulaminu rodzinnych porodów (PDF, 121 kb)

Informator "Za życiem" (PDF, 290 kb)